Ajam boemboe Bali (ook wel ayam bumbu Bali) ofwel Balinese kip: een mondvol voor een overheerlijk en simpel te maken bijgerecht. Wat mij betreft mag dit niet ontbreken bij de rijsttafel. Of dat nu wel of niet zo hoort, maakt me niet veel uit.
Ingrediënten
- 6 flinke kippenbouten en wat vleugeltjes
- 3 tenen knoflook
- 1 grote ui
- 3 rode peper
- 1 stukje trassi
- 1 duim gemberwortel
- 2 el ketjap manis
- 1 stukje gula djawa of 2 tl bruine suiker
- 3 el citroensap
- 125 ml kokosmelk
- 4 kemirienoten
- zout
Zo maak je het
- Bak de stukken kip in wat olie tot ze lichtbruin gekleurd zijn.
- Knoflook fijn malen met stukjes ui, peper en trassi. Gebruik hiervoor een vijzel, staafmixer of de keukenmachine.
- Rasp ondertussen de gember en voeg dit ook toe.
- Voeg nu alle kruiden en overige ingrediënten (behalve de kemirienoten) toe.
- Breng al roerend aan de kook. Rasp de kemirienoten erover.
- Laat het geheel ongeveer 20 minuten zachtjes pruttelen.
Ga jij dit recept maken? Laat het weten in een reactie hieronder.Vergeet niet een foto van het resultaat te delen op Instagram! Volg @SilphyasKitchen of gebruik de hashtag #silphyaskitchen
Dit blog bevat mogelijk affiliate links. Dat betekent dat ik een klein bedrag verdien als jij een product bestelt via een van die links. Het kost jou niets extra, maar je helpt mij om deze website te kunnen bekostigen. Dank je wel dus daarvoor!