Gisterenavond rook het huis heerlijk naar winterse appel en kaneel en tegelijkertijd naar ouderwets Hollandse kost: draadjesvlees en hachee. En dat allemaal in één gerecht: gevulde appeltjes. Ik vond het in eerste instantie maar een vreemde combinatie, maar gaandeweg werd het steeds logischer en eenmaal gegeten weet ik dat dit een blijvertje is! Het is erg lekker, gezond, makkelijk, snel klaar en ook nog redelijk feestelijk voor als je doordeweekse na het werk gasten krijgt.
Wij hebben hier pilav bij gegeten en rucola, omdat dat nog over was. Lekkerder is natuurlijk rode kool met appeltjes en gebakken krieltjes of met een frisse peultjessalade en gebakken krieltjes.
Toetje
Doe in een steelpannetje wat boter, bruine suiker en honing en laat dit caramelliseren. Voeg de uitgeholde appelstukjes hier aan toe en blus af me een scheutje rum of rode wijn. Voeg wat verse munt toe en laat het geheel even doorwarmen en de appelstukjes zacht worden. Heerlijk bij een bolletje kaneelijs en slagroom!
Dit blog bevat mogelijk affiliate links. Dat betekent dat ik een klein bedrag verdien als jij een product bestelt via een van die links. Het kost jou niets extra, maar je helpt mij om deze website te kunnen bekostigen. Dank je wel dus daarvoor!