Materiaal
Ingrediënten
- 2 kipfilets
- 1 grote zoete aardappel of 2 kleintjes
- 1 ui
- 1 el bloem
- 1 blik tomatenblokjes
- 2 tenen knoflook
- 1 el ketjap manis
- 1 tl komijn
- 2 tl chilivlokken
- 2 tl bruine suiker
- 1 el sambal
- 1 tl kurkuma
- 85 gram pindakaas
- koriander, optioneel
- pinda's, optioneel
Zo maak je het
- Schil de aardappel en snijd in stukken (niet te klein) en snipper de ui grof.
- Leg de kip in de sc en verdeel de aardappel en ui er omheen. Strooi de bloem erover.
- Voeg nu de overige ingrediënten – behalve de koriander – toe. Leg de deksel op de sc en zet hem 6 uur op low.
- Roer alles goed door elkaar en serveer direct. Strooi de fijngehakte koriander en/of pinda’s over het gerecht.
Ga jij dit recept maken? Laat het weten in een reactie hieronder.Vergeet niet een foto van het resultaat te delen op Instagram! Volg @SilphyasKitchen of gebruik de hashtag #silphyaskitchen
Dit blog bevat mogelijk affiliate links. Dat betekent dat ik een klein bedrag verdien als jij een product bestelt via een van die links. Het kost jou niets extra, maar je helpt mij om deze website te kunnen bekostigen. Dank je wel dus daarvoor!
Moet er eigenlijk ook water bij?
Hej Astrid! Nee hoor, er hoeft geen water bij. Er is al genoeg vocht door de tomaten en uien. Sowieso gebruik je in slowcooker recepten zo min mogelijk vocht, anders drijft je gerecht echt.
Zou ik ook de zoete aardappels kunnen vervangen? vind dat niet te knagen 🙂 !
groetjes,
Lenny
Hoi Lenny, je het kunnen vervangen door pompoen. Maar waarom zou je dat willen? De zoete aardappel herken je haast niet meer terug. Ik beloof het 😉