Soms ben ik zo lui op zondag. Dan heb ik geen boodschappen gedaan, en heb daar geen zin in ook. Dan blijven er maar twee opties over: (1) zin maken en boodschappen doen of (2) de vriezer en voorraadkast bekijken en hopen dat je in een creatieve bui bent. Dat laatste lukte wel toen ik onlangs dus weer zo’n dag had.
Er waren aardappelen, broccoli, spekjes, eieren (die hebben we eigenlijk altijd wel, want we hebben kippen), slagroom en geraspte kaas. Nou, dan hoef je niet al te veel fantasie meer te hebben nietwaar? De aardappel-broccoli schotel was dan ook al snel hét plan voor de avond. Eigenlijk heb ik altijd wel spek- en hamblokjes in de vriezer en slagroom in de voorraadkast, voornamelijk omdat ik zo dol ben op quiche en dan vooral de supersimpele variant.
Als we lekker een dagje weg zijn geweest en heel laat hebben geluncht dan hebben we vaak geen trek meer in avondeten, maar je moet toch iets. Dan trek ik graag wat spek uit de vriezer en maak ik snel zo’n quiche. Maar goed, ik dwaal af…
Materiaal
- Aluminium folie
Ingrediënten
- 350 gram broccoli
- 500 gram aardappelen
- 125 gram gerookte spekjes
- 2 sjalotjes
- 1 teen knoflook
- 250 ml room
- 3 eieren
- peper en zout
- geraspte kaas naar keuze
Zo maak je het
- Snijd de aardappelen in niet al te dunne schijfjes en kook ze even kort, maximaal 5 minuten.
- Snijd de broccoli in kleine roosjes en kook deze ca. 3 minuten.
- Bak de spekjes ondertussen op laag vuur, maar niet knapperig.
- Snipper ondertussen de sjalotten en knoflook en voeg toe aan de spekjes.
- Klop in een kom de eieren met de room.
- Vet een ovenschaal in en leg de aardappelschijfjes erin. Strooi er zout en flink peper boven. Schep hier de spek, sjalot en knoflook over en verdeel het goed.
- Schik de broccoli-roosjes en druk ze eventueel wat aan, zodat ze een beetje in de aardappel opgaan. Giet nu het eimengsel erover.
- Strooi de geraspte kaas over en plaats de schaal voor ca. 30 minuten in de oven. Kijk halverwege even of het niet te hard gaat. Dek de schaal in dat geval af met wat aluminiumfolie.
Dit blog bevat mogelijk affiliate links. Dat betekent dat ik een klein bedrag verdien als jij een product bestelt via een van die links. Het kost jou niets extra, maar je helpt mij om deze website te kunnen bekostigen. Dank je wel dus daarvoor!
Vond het nog al droog, maar de smaak zat lekker. Volgende keer giet ik het eimengsel over de aardappelen en een bechamelsaus over de broccoli
Hek Annick, dat klinkt goed, maar is voor mij juist weer te machtig. Inderdaad gewoon lekker inspiratie opdoen en aanpassen naar eigen smaak, zo kook ik ook 😋
Dit was heerlijk! Simpel maar lekker.
Heb m zelf nog een paar minuten onder de grill gezet voor een krokant korstje. Aanrader
Dankjewel voor je reactie Nicolien 🙂
Ik hou nu eenmaal van simipele gerechten. Waarom moeilijk doen als het makkelijk kan.
Hallo Silphya
Zou van dit recept graag de oven temperatuur willen weten.
Dank bij voorbaat.
Hej Hans, dat is dom van mij! 180 graden heb ik gedaan. Krijg er eigenlijk gelijk weer trek in 🙂